Posjet željezničkom kolodvoru Vinkovci

Dana 6.6.2017 smo otišli u obilazak željezničkom kolodvoru Vinkovci. Kako nam je bilo pogledajte u ostatku teksta i u foto-galeriji.

Dana 6.6.2017 smo otišli u obilazak željezničkom kolodvoru Vinkovci. Na kolodvoru smo imali predavanje o povijesti kolodvora, njegovog funkcioniranju i o zaposlenicima. To predavanje održao je naš učenik Domagoj Barinić koji nas je sve ugodno iznenadio svojim poznavanjem željeznice. Prvo nam je objasnio kako željeznički kolodvor funkcionira, a zatim ispričao kratku povijest kolodvora.  Nakon izlaganja odveo nas je u željeznički muzej gdje nas je dočekao gospodin Pavo Božićević koji nam je održao predavanje o povijesti želježničkom kolodvora u Vinkovcima. Poslje muzeja učenik Domagoj odveo nas je do parnjače na kojoj smo se slikali i gdje su ostali učenici mogli vidjeti kako izbliza izgleda parnjača. Zadnja postaja na našem podjetu kolodvoru bila je odlazak u ured pomoćnika šefa kolodvora Mirka Jelinića. Gospodin Jelinić nam je pričao o svakodnevnim obavezama kojazaposlenici željezničkog kolodvora moraju izvršavati. Isto tako pokazao nam je kompjuterski program  HŽ Mapper koji omogućava pregled sastava vlakova te njihov broj i odredišni kolodvor "lovac" na vlakove. Nakon obilaska kolodvora uputili smo se prema centru grada gdje smo se rashladili sladoledom.

( tekst: učenik Domagoj Barinić)

Ovim putem zahvaljujemo se našem učeniku Domagoju Bariniću koji nas je ugodno iznenadio svojim poznavanjem željezničkog kolodvora i programom HŽ Mapper. Neke od njegovih fotografija možete naci u albumu ˝Posjet željezničkom kolodvoru Vinkovci˝ koji se nalazi u foto-galeriji.

objavio: Marko Torić   datum: 2. 6. 2017.

« Travanj 2024 »