Knjizare

Tisak

Ustanove i organizac...

Ispis statistike od 10. 3. 2014.

ER2=S2

TutoDys

NeedSport

Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana

Dana 10. rujna obilježen je Hrvatski olimpijski dan u našoj školi. Više o događaju pročitajte u nastavku teksta.

​Hrvatski olimpijski odbor je 2007. Godine pokrenuo program pod nazivom Hrvatski olimpijski dan ( HOD ), čiji je cilj potaknuti građane svih dobnih skupina na aktivno bavljenje sportom. HOD je jedinstven naziv za nacionalnu sportsku manifestaciju koja se održava 10. rujna, na dan je osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbor. Naša škola je kroz razna sportska natjecanja obilježila HOD, kao što su nošenje jajeta, bacanje novčića pod zid i skok u dalj. Program je bio prilagođen djeci koja pohađaju školu kako bi u što većem broju mogla sudjelovati u aktivnostima. Učitelj Stjepan Sertić je bio glavni organizator događanja i priredio je jedinstven doživljaj za naše učenike. Učenici su nosili baklju i predavali je jedni drugima i na kraju zapalili naš Olimpijskog plamena kao što se radi na Olimpijskim igrama. Time je htio približiti duh Olimpijskih igara našim učenicima. Nakon paljenja plamena ravnateljica, Anica Birač, je održala govor i pozdravila sve prisutne da prisustvuju u igrama i time otvorila igre.

Prva igra je bila bacanje novčića u zid.  Zabavna igra koja je privukla najveći broj sudionika jer skoro svi naši učenici su mogli sudjelovati u toj igri. Pravila igre su jednostavna, novčić se baca u zid i čiji novčić bude bliži zidu taj je pobjednik. Nažalost postoji samo jedan pobjednik, a to je u ovoj igri bila učenica Nina Božić koja je u finalu pobijedila učenika Marijana Bičvića.

Druga igra je bila nošenje jajeta. Ova igra zahtijeva motoričku spretnost i samim time se broj sudionika malo smanjio. U ovoj igri sudionik mora biti brz, imati dobar balans i okretnost. Svaki sudionik je dobio žlicu u koju se stavlja jaje. Nakon početka utrke učenik trči nekoliko metara ravno, radi krug oko učenika koji stoji  i vraća se nazad od kuda je krenuo. Najspretnija  u ovoj igri je bila učenica Dorotea Jagić, a drugoplasirani je bio Nikola Malić. Dorotea je pokazala izvrsne motoričke sposobnosti, dobar balans i dobru koordinaciju.

Zadnja igra je bila skok u dalj. Igra sa jednostavnim pravilima, ali i dalje najzabavnija igra za učenike. Cilj ove igre je skočiti što je dalje moguće. Svi učenici, koji su sposobni, su probali i dali sve od sebe, ali najbolji je bio učeni Dominik Stančić koji je skočio dalje od 130 cm. Odmah iza njega je bio učenik Valentin Matijašević koji je samo malo kraće od njega skočio.

Obilježavanje ovog događaja je bilo poučno i zabavno za naše učenike koji  su kroz igru naučili nešto o sportu i o tome kako je biti dio nekog sportskog događaja. Uz izvrsnu organizaciju, dobro osmišljen plan aktivnosti nadamo se da će i sljedeći Hrvatski olimpijski dan biti ovako dobro organiziran.

objavio: Marko Torić   datum: 29. 9. 2015.

« Svibanj 2024 »